ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش از همان سال‌های ابتدایی ایجاد منطقه آزاد در جزیره‌ی کیش مورد توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بوده است. انتخاب کیش به عنوان منطقه آزاد بر روی اقتصاد جنوب کشور به‌ویژه در بخش توریسم و متقابلا بر روی جذب سرمایه‌گذاران اثرات مثبت زیادی داشته است.

ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش به خاطر حمایت‌های قانونی و مالیاتی حاکم بر مناطق آزاد راهی مطمئن برای سرمایه‌گذاری فعالین اقتصادی و توسعه‌ی تجارت است. وجود قوانین حمایتی تجاری در منطقه آزاد کیش شرایط جذب سرمایه‌ها‌ی خارجی، ورود به بازارهای جهانی و بهبود کارایی اقتصاد داخلی را مهیا ساخته است.

ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش از مزایای متنوعی برخوردار است و شما به عنوان خواننده‌ی این مقاله احتمالا به دنبال آشنایی با این مزایا و نحوه‌ی ثبت شرکت در کیش هستید من به عنوان کارشناس امور ثبتی با نزدیک به یک دهه تجربه، در اینجا قصد دارم به ابعاد مختلف ثبت شرکت در کیش پرداخته تا شما با آگاهی و ذهنیتی روشن برای ثبت شرکت اقدام نمایید پس در ادامه با ما همراه باشید.

چرایی ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

قبل از شروع مقاله ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش به معرفی اجمالی این جزیره ی زیبا و مرجانی می‌پردازیم منطقه آزاد تجاری کیش با مساحتی بیش از 90 کیلومتر مربع  یکی از قدیمی ترین جزایر در میان آب‌های خلیج همیشه فارس و از مناطق آزاد تجاری ایران واقع در استان هرمزگان است.

منطقه آزاد تجاری کیش که دومین جزیره بزرگ خاورمیانه است به دلیل وجود سواحل زیبا و منحصر به فرد، آب و هوای مطبوع و دلپذیر به ویژه در فصول پاییز و زمستان از دیرباز مقصد سیاحان و گردشگران از سعدی و ابن بطوطه گرفته تا گردشگران امروز بوده و همیشه توجه ویژه‌ی فعالین اقتصادی و بازرگانان را هم به خود جلب نموده است.

برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش بهتر است بدانید که منطقه آزاد کیش که شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و کوچک می‌باشد، با حکم و دستور شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور اداره امور آن به عهده‌ی سازمان منطقه آزاد تجاری کیش است .

باتوجه به مجاورت کیش به بازارهای بین‌المللی کشورهای مطرح منطقه همچون امارات، قطر و از طرفی برخورداری از امکانات و زیرساخت‌های ویژه مثل اولین فرودگاه بین المللی در بین مناطق آزاد ایران، گمرک، هتل‌ها و دسترسی به آبهای آزاد بین‌المللی و… بستر مناسب انجام فعالیت‌های تجاری و ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش به صورتی کارآمد و حرفه‌ای را فراهم نموده است.

جزیره کیش از دیرباز مورد توجه بازرگانان بوده است و پتانسیل های رشد و توسعه آن همچنان این منطقه را به هدف تجار و بازرگانان برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش تبدیل کرده است. پایه‌های اصلی اقتصاد کیش بر روی توریسم و گردشگری بنا شده است و این امر فرصت‌های سرمایه گذاری بزرگی را برای بازرگانان داخلی و خارجی فراهم نموده است.

وجود ظرفیت‌ و بستر عالی برای رشد و توسعه‌ی روزافزون، فرصت ثبت شرکت‌ در منطقه آزاد کیش را مورد توجه خاص قرار داده و روزبروز هم بر تعداد شرکت‌های ثبت شده در کیش افزوده می‌شود.

مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

برای بیان مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و سرمایه‌گذاری در آن، ابتدا باید با مفهوم مناطق آزاد تجاری آشنا شویم مناطق آزاد تجاری به نواحی در کنار آبهای آزاد، سواحل یا سایر مکان ها گفته می شود که کالا و مواد اولیه از طرق راه های هوایی، دریایی یا زمینی بدون اینکه عوارضی برای گمرک پرداخته شود با هدف تولید یا صادرات وارد آن می شود.

از مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و سایر مناطق می‌توان به ضوابط و مقررات عمومی مثل معافیت مالیاتی و گمرکی اشاره کرد که امر صادرات و واردات کالا و مواداولیه و جذب سرمایه‌ و ورود تکنولوژی های بروز و جدید را آسان می نماید.

مطابق بند 11 سیاست‌های کلی اقتصادی کشور هدف اصلی از ایجاد مناطق آزاد تجاری در کیش و سایر نواحی کشور گسترش و سهولت تولید، صادرات و واردات کالا و خدمات و تامین نیازهای مالی ضروری کشور از طریق تجارت خارجی است. پس برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و دیگر مناطق آزاد تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که در ادامه به اختصار به آنها می‌پردازیم:

 1. معافیت 20 ساله‌ی مالیاتی برای انجام هرگونه فعالیت و بنگاه اقتصادی
 2. ورود آزاد و بدون پرداخت عوارض گمرکی کالا، مواد اولیه و حتی ماشین‌آلات صنعتی و کارگاهی
 3. ورود و خروج راحت و بدون تشریفات قانونی و نیاز به اخذ ویزا برای اتباع خارجی
 4. ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش با مالکیت 100% خارجی
 5. حمایت قانونی از سرمایه گذاری خارجی
 6. سهولت ترانزیت کالا به کشورهای منطقه و سایر بازارهای بین المللی
 7. وجود زیرساخت ها و مراکز تجاری متعدد برای توسعه تجارت
 8. خدمات مالی و بانکی بین المللی منعطف و کارآمد
 9. تابع تصمیمات و قوانین تجاری سازمان منطقه آزاد کیش و مستقل از قوانین جاری سرزمین اصلی
 10. برگزاری نمایشگاه و همایش‌های بین المللی با محور توسعه تجارت در کیش
 11. بعد از ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش بدون محدودیت می‌توان ارز خارج کرد

شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش از سال 1372 همزمان با ایجاد منطقه آزاد کیش با هدف توسعه اقتصادی مشخص گردید و ضوابط خاصی هم در راستای سهولت فعالیت اقتصادی بازرگانان و فعالین اقتصادی برای منطقه آزاد کیش در نظر گرفته شد.

شناخت صحیح و کامل از شرایط و ضوابط قانونی که در منطقه آزاد تجاری کیش حاکم است به منظور بهره گیری از حداکثر توان و ظرفیت منطقه در جهت توسعه‌ی فعالت اقتصادی مورد نظر لازم و ضروری است بر همین اساس برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش شرایطی عمومی وجود دارد که به صورت مختصر در زیر بیان می‌شود:

 • تمامی اشخاص حقیقی ایرانی و خارجی با هر ملیتی قادر خواهند بود برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش اقدام کنند.
 • تمامی اشخاص حقوقی با اخذ تاییدیه آخرین تغییرات شرکت خود از ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه برای ثبت شرکت اقدام نمایند. اشخاص حقوقی خارجی هم بعد از کسب تاییدیه مدارک موردنیاز از سفارت جمهوری اسلامی ایران از کشور متبوع می‌توانند برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش اقدام نمایند.
 • برای سهامداری در شرکت هم به شرایط سنی خاصی نیاز نیست و هر شخصی از هر رده‌ی سنی و فارغ از جنسیت صلاحیت این امر را دارد.

موارد بالا بخشی از مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش برای افرادی بیان شد که قصد دارند کیش را به عنوان مقصد آغازین کسب و کار و فعالیت اقتصادی خود انتخاب کنند.

مراحل ثبت شركت در منطقه آزاد کیش

مراحل ثبت شرکت به صورت کلی شامل مراحل عمومی است که در همه مناطق مشابه است مثلا شما برای ثبت شرکت در ابتدا باید موضوع فعالیت اقتصادی که قصد دارید وارد شوید را با مطالعه دقیق همه جوانب، انتخاب نمایید و با شرکای خود در این زمینه به توافق برسید و بعد از آن با توجه به تعداد سهامداران یا همان موسسین، نوع شرکت ثبتی خود را انتخاب نمایید. ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری کیش شامل مراحل متعددی است که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم

 1. مراجعه به اداره ثبت شرکتها، دریافت و تکمیل دفترچه ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و امضاء تمام صفحات توسط سهامدارن، اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت.
 2. بعد از تایید اظهارنامه ثبت شرکت وارد مرحله تعیین نام شرکت می‌شوید و به دلیل وجود قوانین خاص در این زمینه باید حداقل چهار نام پیشنهادی ارائه نمایید تا بعد از طی مراحل قانونی یک نام برای شرکت مورد تایید قرار بگیرد.
 3. بعد از این مرحله است که باید نسبت به پرداخت هزینه های حق الثبت و روزنامه و… به اداره ثبت شرکتهای منطقه آزاد کیش مبادرت نماید.
 4. واریز 35% از سرمایه اولیه شرکت در یک حساب بانکی معتبر به نام شرکت اقدام کرده و مدارک مربوطه را به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل دهید.
 5. اجاره یک واحد اداری برای دایر نمودن شرکت در حال تاسیس.
 6. پلمپ دفاتر تجاری
 7. با تشکیل و تکمیل پرونده مبنی بر ثبت شرکت در کیش برای فعالیت تجاری به مجوز فعالیت اقتصادی نیاز است که تضمین کننده ی فعالیت و انجام امور بازرگانی مطابق با قوانین حاکم بر منطقه آزاد کیش است.
 8. همزمان با اخذ مجوز فعالیت اقتصادی کیش و ارائه آن به اداره ثبت شرکتها، می‌توانید آگهی تاسیس شرکت را دریافت کنید.

ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش از مراحل متعددی تشکیل شده که در بالا مختصری از آنها بیان شد به صورت معمول واگذاری امور ثبت شرکت به کارشناسانی که در این حوزه تخصص دارند از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری می‌کند در این بین لازم است یادآوری کنم که موسسه حقوقی و مالی اندیشه قرن کیش تنها موسسه حرفه‌ای و تخصصی امور ثبتی در کیش و مناطق آزاد است که با کارشناسان حرفه‌ای خود مراحل ثبت شرکت و اخذ مجوزهای مربوطه را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه به نتیجه می‌رساند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

 

در فرایند ثبت شرکت در کل کشور به یکسری مدارک عمومی نیاز هست که باید به اداره ثبت شرکتها در منطقه مورد نظر تحویل دهید این مدارک برای ثبت شرکت در منطقه ازاد کیش در ادامه به صورت اختصار بیان می‌شود:

 • اظهارنانه شرکت که شام اطلاعات کلی مثل نام پیشنهاد، موضوع فعالیت شرکت، سهامداران و… هست باید در دو نسخه که به امضاء همه اعضا و سهامدارن رسیده باشد.
 • اساسنامه که شامل اطلاعات اساسی و پایه شرکت مثل نام و مدت زمان موضوع فعالیت مکان و میزان سرمایه در آن ثبت شده است در دو نسخه که به امضاء کلیه اعضای هیئت مدیره، سهامدارن و بازرسین برسد.
 • دو نسخه از صورتجلسه مجمع موسسین شرکت که شامل امضای کلیه سهامداران و بازرسین باشد.
 • اولین صورتجلسه هیئت مدیره و تصمیماتی که در آن اتخاذ شده و به امضاء کلیه اعضای هیئت مدیره و سهامداران رسیده باشد.
 • کپی مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی) همه ی اعضای هیئت مدیره، سهامداران، بازرسان و در صورتی که یکی از اشخاص دارای شخصیت حقوقی باشد باید آگهی تاسیس روزنامه رسمی به جای شناسنامه ارائه گردد.
 • ارائه گواهی بانکی مبنی بر اینکه حداقل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت در یکی از شعبات جزیره کیش واریز شده است.
 • اگر بخشی از سرمایه شرکت غیر نقدی باشد باید تقویم نامه سرمایه غیر نقدی شرکت توسط کارشناسان رسمی دادگستری تهیه و تایید شود.
 • برای ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش باید کپی مجوز فعالیت اقتصادی شرکت که توسط واحد بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش صادر شده نیز آماده نمایید.
 • ضمیمه کردن گواهی تاییدیه مربوط به واریز هزینه های امور ثبت شرکت، روزنامه که به سازمان منطقه آزاد پرداخت شده است.
 • دفتر تجاری که شامل یک جلد دفتر روزنامه و یک جلد دفتر کل حسابداری است باید در اداره ثبت شرکتها پلمپ گردد.

به عنوان کارشناس امور ثبت که چند سال هست در موسسه حقوقی اندیشه قرن کیش و به صورت تخصصی در جزیره کیش فعالیت دارم در باب تکمیل مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت به تجربه دریافتم که بهتر است ابتدا موافقت امور حقوقی برای تایید نام شرکت را بگیرید و تا جایی که ممکن هست مدارک را تایپ نموده و یا مدارک دست نویس را خوش خط و بدون خط خوردگی و لاک گرفتگی به واحد مربوطه تحویل دهید.

هزینه ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش

به طور معمول برای شروع یک کسب وکار و فعالیت مبحث هزینه‌ها بسیار مورد توجه هست در بحث ثبت شرکت هم هزینه‌های جاری برای سهامداران و مدیران مهم و حیاتی است در رابطه با سرفصل هزینه‌های ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش به چند بخش قابل تقسیم هست با استارت و شروع فرایند ثبت شرکت در ابتدا با یسکری هزینه‌های ثبتی و واریزی های درج آگهی در روزنامه مواجهه هستید که باید به سازمان منطقه آزاد کیش پرداخت شود.

هزینه‌های مربوط به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی و پروانه بهره برداری هم با مقیاس و مبلغ مشخص بسته به نوع فعالیت شرکت باید به سازمان منطقه آزاد کیش پرداخت گردد.

یکی دیگر از مراکز هزینه در ثبت شرکت بحث اجاره یک واحد اداری یا تجاری است که باید از طریق مشاورین املاک معتبر برای آن اقدام نمایید.

موسسه مالی و حقوقی اندیشه قرن کیش با نزدیک به یک دهه تجربه آماده ارائه مشاوره رایگان در امور ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و مناطق آزاد می‌باشد لطفا برای آگاهی از آخرین اطلاعات و تغییرات قوانین و شرایط ثبت شرکت با شماره 44482094-076 تماس حاصل فرمائید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در کیش

شرکت مسئولیت محدود یکی از انواع شرکتهای ثبتی محبوب است و جالب است بدانید بیشترین تعداد شرکت ثبت شده در کیش از نوع مسئولیت محدود است برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در منطقه آزاد کیش داشتن مدارک زیر لازم و ضروری است:

 

 • دو نسخه اظهار نامه و دونسخه اساسنامه شرکت که به امضای تمامی اعضا، سهامداران رسیده باشد.
 • برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه اعضای هیئت مدیره
 • گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • اجاره‌نامه واحد اداری یا کپی از تمام صفحات سند ملکی واحد
 • اقرار مدیرعامل مبنی بر دریافت سرمایه اولیه از شرکا
 • تاییدیه کد پستی
 • بیمه آتش‌سوزی واحد اداری
 • اقرارنامه
 • مجوز فعالیت اقتصادی اخذ شده از مدیریت بازرگانی منطقه آزاد کیش

برای اطلاع بیشتر و کامل‌تر از فرایند ثبت شرکت مسئولیت محدود در کیش پیشنهاد می‌کنم مقاله تخصصی آن را در سایت مطالعه بفرمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص در کیش

دومین رتبه شرکت های ثبت شده در کیش به شرکت های سهامی خاص می‌رسد شما اگر به دنبال ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش هستید در اینجا با مدارک مورد نیاز در ذیل آشنا شده و آنها را تهیه و تدارک ببینید:

 • دو نسخه از اظهار نامه
 • دو نسخه اساسنامه شرکت که به امضای تمامی اعضا، سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 • برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره
 • برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی بازرسین
 • گواهی عدم سوءپیشینه اعضای هیئت مدیره و بازرسین
 • اجاره‌نامه واحد اداری یا کپی از تمام صفحات سند واحد اداری
 • مجوز فعالیت اقتصادی اخذ شده از مدیریت بازرگانی منطقه آزاد کیش
 • پایان کار واحد اداری
 • تاییدیه کد پستی
 • بیمه آتش‌سوزی واحد اداری
 • اقرارنامه
 • گواهی تاییدیه بانک مبنی بر واریز حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت

همانطور که در بالا اشاره شد موسسه مالی و حقوقی اندیشه قرن کیش پیشرو در ارائه خدمات ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش و مناطق آزاد است و اگر بخواهیم به گوشه‌ای از خدمات این موسسه به ویژه در منطقه آزاد کیش بپردازیم می توان به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی، اجاره و تجهیز واحد اداری و اخذ مجوزهای مربوط به آن، پرداخت کلیه واریزی ها سازمان منطقه آزاد کیش و در مجموع انجام کلیه امور ثبت شرکت در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه توسط مجرب ترین کارشناسان موسسه انجام می‌پذیرد.

در پایان امید است با مزایای و چالش‌های ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش آشنا شده باشید و این مقاله بتواند به عنوان یک راهنمای ثبت شرکت راهگشای شما در جهت بهینه سازی هزینه و وقت شما برای امور نه چندان ساده ثبت شرکت باشد.

حوزه تخصصی ما​

ثبت برند

ثبت اختراع و طرح صنعتی

ثبت اظهارنامه مالیاتی